Instytut-mz.pl

Poradnia
Otwarcie zapisów na wrzesień 2022 na współpracę z dietetykiem.
SPRAWDŻ SZCZEGÓŁY

Dzień dobry

Głównym celem Poradni Dietetycznej Instytutu Medycyny Zapobiegawczej jest terapia mikrobioty jelitowej poprzez działanie na wielu płaszczyznach. Pacjenci trafiający pod Naszą opiekę otrzymują kompleksowe wsparcie uwzględniające między innymi aspekty zmiany żywienia, stylu życia oraz probiotykoterapię. Wszystko to stanowi fundamenty naszej pracy.

specjalista terapii mikrobiologicznej
dyrektor ds. naukowych
fot1

Zapraszamy na wizyty i konsultacje ze specjalistami IMZ

W swojej praktyce opieramy się na aktualnej wiedzy oraz indywidualnym podejściu do każdego podopiecznego. Z chęcią będziemy towarzyszyć Ci w drodze do zdrowia i lepszego samopoczucia.

Konsultacje on-line

Dzięki konsultacjom on-line możesz uzyskać specjalistyczną pomoc w bezpieczny oraz wygodny sposób. Umów się już teraz, bez wychodzenia z domu.

Konsultacje stacjonarne


INSTYTUT MEDYCYNY ZAPOBIEGAWCZEJ ul. Więckowskiego 13 (2 piętro) Łódź.

Fizjoterapia

Specjalizujemy się w terapii pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego oraz szeroko pojętymi zaburzeniami funkcjonowania osi jelitowo-mózgowej.

fot2@2x

Fizjoterapia w Łodzi

Promocja

190 zł

170 zł

Dietetyka Kliniczna

Jeżeli jesteś na liście oczekujących do naszych dietetyków, skontaktujemy się z Tobą w najbliższych tygodniach – prosimy o sprawdzenie folderu SPAM lub OFERTY na Twojej skrzynce email. Wiadomości mailowe od nas mogą trafiać do tych folderów.

Zapisy na październik 2022

Pierwsza konsultacja

200 zł

Zostało 9 wolnych miejsc

Zapisy na wrzesień 2022

Konsultacja + plan suplementacji

520 zł

Liczba miejsc ograniczona

Zapisy na październik 2022

Pakiet premium

890 zł / 30 dni

Liczba miejsc ograniczona

Po złożeniu zamówienia Dietetyk skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia dogodnego dla Ciebie terminu.

PAMIĘTAJ! Nasi specjaliści mogą ułożyć najlepszą strategię, zaplanować najskuteczniejszą suplementację i probiotykoterapię, ale bez Twojego zaangażowania, odrobiny czasu i cierpliwości oraz systematycznie wdrażanych zaleceń nasze wspólne efekty będą niewielkie.

Usługi dietetyczne

W czasie trwania wizyty, współpracujący z Tobą dietetyk przeprowadzi dokładną analizę formularza wstępnego oraz kilkudniowego dzienniczka żywieniowego. Dostęp do tych narzędzi udostępnimy Ci po ustaleniu terminu wizyty z dietetykiem. W trakcie konsultacji otrzymasz wstępne zalecenia żywieniowe, listę badań które warto wykonać i wskazówki dotyczące ewentualnych zmian w stylu życia. W ciągu następnych 5 dni roboczych uzyskasz pełne, kilkustronicowe zalecenia w formie pliku PDF, które są omawiane przez naszych specjalistów w formie rozmowy telefonicznej w dogodnym dla Ciebie terminie. Koszt omówienia zaleceń wliczony jest w cenę pierwszej konsultacji.

Czas trwania wizyty: ok. 60 minut

Wizyty kontrolne są formą kontynuacji współpracy między Tobą a dietetykiem. Podczas wizyty udzielane Ci są informacje co do ewentualnych zmian w zaleceniach żywieniowych oraz wprowadzane modyfikacje planów żywieniowo-suplementacyjnych. Po każdej wizycie otrzymasz podsumowanie ustaleń poczynionych w trakcie wizyty kontrolnej w formie pliku PDF.

Czas trwania wizyty: ok. 60 minut

W ramach tej usługi otrzymujesz 7-dniowy plan żywieniowy obejmujący rozpiskę posiłków wraz z listą niezbędnych produktów spożywczych oraz przepisami. Jadłospis jest przygotowywany indywidualnie wobec Twoich potrzeb po odbyciu pierwszej konsultacji. W cenie jadłospisu zawarte jest jego omówienie w trakcie rozmowy telefonicznej/on-line.

Czas oczekiwania na jadłospis: do 10 dni roboczych
Cena ustalana indywidualnie

Plan suplementacyjny przygotowany na 90 dni obejmuje rozpiskę suplementów oraz preparatów probiotycznych. Suplementacja przystosowana jest do Twoich schorzeń oraz celów które chcesz osiągnąć. Pod uwagę brana jest także strategia żywieniowa ustalona z dietetykiem podczas Twojej pierwszej konsultacji. Cena planu suplementacyjnego zawiera jego omówienie w trakcie rozmowy telefonicznej/on-line.

Czas oczekiwania: do 10 dni roboczych
Cena ustalana indywidualnie

Najczęściej zadawane pytania FAQ

Po dokonaniu zakupu usługi w ciągu 3 dni roboczych zadzwonimy do Ciebie. W trakcie rozmowy telefonicznej zostanie ustalony termin pierwszej wizyty. Po wyznaczeniu terminu otrzymasz wiadomość e-mail z wszystkimi niezbędnymi do wypełnienia formularzami oraz dzienniczkiem żywieniowym. Pamiętaj aby wszystkie te “formalności” wypełnić i dostarczyć je nam najpóźniej na 2 dni przed wizytą.

Nie. W trakcie pierwszej wizyty nasz specjalista podpowie Ci jakie badania warto wykonać. Mimo wszystko, jeśli chcesz wykonać diagnostykę wcześniej to u naszych pacjentów najczęściej zalecamy wykonać:

  • morfologię krwi z rozmazem ręcznym,
  • stężenie glukozy oraz insuliny na czczo,
  • próby wątrobowe zawierające: AST, ALT, ALP, GGTP oraz bilirubinę,
  • poziom przeciwciał IgE całkowitych,
  • panel tarczycowy zawierający: TSH, fT3, fT4, aTPO, aTG,
  • wskaźniki świadczące o potencjalnych niedoborach: ferrytyna, poziom witaminy D3 - 25 (OH)D3 oraz witaminy B12,
  • badania kału: ogólne badanie kału, krew utajoną oraz kalprotektynę (jeśli zmagasz się z problemami jelitowymi).


Jeśli posiadasz powyższe badania diagnostyczne, nie starsze niż 3 miesiące nie ma potrzeby ich ponawiać.
Jeśli dysponujesz wynikiem badania endoskopowego (np. gastroskopia, kolonoskopia), także możesz je przesłać.

To zależy od problemu z jakim się zmagasz. Czasem aby zauważyć pozytywne efekty wystarczy tylko miesiąc współpracy, jednak z reguły współpraca z naszymi specjalistami trwa nie krócej niż 3 do 6 miesięcy. W bardzo ciężkich przypadkach, z wieloma chorobami towarzyszącymi, proces terapeutyczny może trwać nawet kilkanaście miesięcy.

Sporo zależy od rodzaju wybranej współpracy, w przypadku pacjentów z zaburzeniami jelitowymi w początkowych etapach współpracy warto spotykać się raz na tydzień lub dwa. Z czasem, w momencie w którym będą pojawiać się pierwsze efekty i uda się je utrzymywać częstotliwość spotkań może maleć.

Poprawę samopoczucia i komfortu życia. Prawdopodobnie zauważysz również różnice w wyglądzie skóry oraz funkcjonowaniu jelit. Skala zmian i ich dobroczynnych efektów w większości zależeć będzie od twojego zaangażowania. Kilka miesięcy rzetelnej współpracy może wywrzeć pozytywny wpływ na stan Twojego zdrowia na długie lata.

Tak, chociaż sporo zależy od tempa osiąganych postępów. W przypadku dolegliwości wynikających z zaburzeń mikrobiomu i funkcji jelit, niektóre protokoły wymagają okresu przygotowawczego przed wdrożeniem właściwego leczenia. Wszystkiego dowiesz się w trakcie pierwszej konsultacji.

Nie w przypadku każdej formy współpracy. Jadłospis jest częścią usługi tylko i wyłącznie wtedy kiedy jest to jasno zaznaczone w jej opisie.

Nasz zespół

Oskar Kaczmarek

specjalista terapii mikrobiologicznej

W swojej praktyce kładzie szczególny nacisk na działania prewencyjne, edukację oraz strategie suplementacyjne ukierunkowane na odbudowę mikroekologii śluzówek i ich odporności.
Czytaj więcej →

Maciej Zięba

dietetyk kliniczny
kierownik poradni

W praktyce dietetycznej najważniejsza jest dla niego zasada małych kroków – zmiany należy wprowadzać powoli, ale konsekwentnie i w przyjaznej atmosferze.
Czytaj więcej →

Paulina Muras

dietetyk kliniczny

Działania, które rekomenduje pacjentom mają na celu poprawę funkcjonowania jelit oraz przywrócenie równowagi hormonalnej, co przekłada się na poprawę wyglądu zewnętrznego.
Czytaj więcej →

Filip Korbecki

dietetyk kliniczny

W pracy z pacjentem charakteryzuje go całościowe spojrzenie na problem i szukanie rzeczywistej przyczyny. Uważa że indywidualne podejście jest kluczowe do osiągnięcia zamierzonego celu.
Czytaj więcej →

Weronika Kania

dietetyk kliniczny

Doskonale rozumie pacjentów i problemy z jakimi się zgłaszają. W pracy z pacjentami wyznaje kompleksowe podejście, pozwalające na osiągnięcie długotrwałych efektów.
Czytaj więcej →

Mateusz Baleja

fizjoterapeuta

Pracuje nad kompleksowym wsparciem pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego oraz szeroko pojętymi zaburzeniami funkcjonowania osi jelitowo-mózgowej.
Czytaj więcej →

Shopping Cart