Instytut-mz.pl

Konsultacje

Zapisz się na konsultacje ze specjalistami poradni Instytutu Medycyny Zapobiegawczej. Możliwość współpracy zarówno stacjonarnie, jak i on-line.

Dietetyka kliniczna

Zapraszamy na wizyty i konsultacje z dietetykami Instytutu Medycyny Zapobiegawczej. Nasi specjaliści z chęcią będą towarzyszyć Ci w drodze do zdrowia i lepszego samopoczucia. W swojej praktyce opieramy się na aktualnej wiedzy oraz indywidualnym podejściu do każdego podopiecznego. Z chęcią będziemy towarzyszyć Ci w drodze do zdrowia i lepszego samopoczucia.

Konsultacje on-line

Dzięki konsultacjom on-line możesz uzyskać specjalistyczną pomoc w bezpieczny oraz wygodny sposób. Umów się już teraz, bez wychodzenia z domu.

Konsultacje stacjonarne

INSTYTUT MEDYCYNY ZAPOBIEGAWCZEJ
ul. Więckowskiego 13 (2 piętro),
Łódź.

Zapisy na luty 2023

Pierwsza konsultacja

250 zł

Liczba miejsc ograniczona

Zapisy na luty 2023

Konsultacja + plan suplementacji

540 zł

Liczba miejsc ograniczona

Zapisy na styczeń 2023

Pakiet premium

940 zł / 30 dni

Liczba miejsc ograniczona

Po złożeniu zamówienia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia dobrania odpowiedniego specjalisty. Przed rozpoczęciem współpracy dietetyk uzgodni z Tobą termin pierwszej konsultacji. Sprawdź, jak przygotować się do konsultacji.

Dodatkowe usługi dietetyczne

Wizyty kontrolne są formą kontynuacji współpracy między Tobą a dietetykiem. Podczas wizyty udzielane Ci są informacje dotyczące ewentualnych zmian w zaleceniach żywieniowych oraz wprowadzane modyfikacje planów żywieniowo-suplementacyjnych. Po każdej wizycie otrzymasz podsumowanie ustaleń poczynionych w trakcie wizyty kontrolnej w formie pliku PDF.

Czas trwania wizyty: ok. 60 minut

W ramach tej usługi otrzymujesz 7-dniowy plan żywieniowy obejmujący rozpiskę posiłków wraz z listą niezbędnych produktów spożywczych oraz przepisami. Jadłospis zawsze jest przygotowywany indywidualnie dla Ciebie i Twoich potrzeb, jego zamówienie jest możliwe po odbyciu przynajmniej jednej konsultacji z dietetykiem. W cenie jadłospisu zawarte jest jego omówienie w trakcie rozmowy telefonicznej/on-line.

Czas oczekiwania na jadłospis: do 10 dni roboczych
Cena ustalana indywidualnie

Plan suplementacyjny przygotowany na 90 dni obejmuje rozpiskę suplementów oraz preparatów probiotycznych. Suplementacja przystosowana jest do Twoich schorzeń oraz celów które chcesz osiągnąć. Pod uwagę brana jest także strategia żywieniowa ustalona z dietetykiem podczas konsultacji. Cena planu suplementacyjnego zawiera jego omówienie w trakcie rozmowy telefonicznej/on-line. Zamówienie planu jest możliwe po odbyciu przynajmniej jednej konsultacji z dietetykiem.

Czas oczekiwania: do 10 dni roboczych
Cena ustalana indywidualnie

PAMIĘTAJ! Nasi specjaliści mogą ułożyć najlepszą strategię, zaplanować najskuteczniejszą suplementację i probiotykoterapię, ale bez Twojego zaangażowania, odrobiny czasu i cierpliwości oraz systematycznie wdrażanych zaleceń nasze wspólne efekty będą niewielkie.

Fizjoterapia w Łodzi

Odwiedź nasz gabinet fizjoterapii w Łodzi.

fizjoterapeuta Mateusz Baleja
masaż brzucha u fizjoterapeuty

Gabinet fizjoterapii

Czas trwania wizyty: ok. 55 minut

140 zł

Umów się na wizytę

Głównym celem Poradni Instytutu Medycyny Zapobiegawczej jest terapia mikrobioty jelitowej poprzez działanie na wielu płaszczyznach. Pacjenci trafiający pod Naszą opiekę otrzymują kompleksowe wsparcie uwzględniające między innymi aspekty zmiany żywienia, stylu życia oraz probiotykoterapię. Wszystko to stanowi fundamenty naszej pracy.

podpis Oskara Kaczmarka

specjalista w zakresie terapii mikrobiologicznej
dyrektor ds. naukowych

Oskar Kaczmarek

Nasz zespół

oskar kaczmarek

Oskar Kaczmarek

specjalista w zakresie terapii mikrobiologicznej

W swojej praktyce kładzie szczególny nacisk na działania prewencyjne, edukację oraz interwencje celowane w mikrobiom jelitowy.
Konsultacje wstrzymane do odwołania!

dietetyk kliniczny Maciej Zięba

Maciej Zięba

dietetyk kliniczny
kierownik poradni

W praktyce dietetycznej najważniejsza jest dla niego zasada małych kroków – zmiany należy wprowadzać powoli, ale konsekwentnie i w przyjaznej atmosferze.
Czytaj więcej →

fizjoterapeutka wioletta kałużyńska

Wioletta Kałużyńska

fizjoterapeuta uroginekologiczny

Pracuje z kobietami na różnym etapie ich życia, wspierając je w walce z dolegliwościami układu moczowo- płciowego oraz narządu ruchu.
Czytaj więcej →

fizjoterapeuta Mateusz Baleja

Mateusz Baleja

fizjoterapeuta

Pracuje nad kompleksowym wsparciem pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego oraz szeroko pojętymi zaburzeniami funkcjonowania osi jelitowo-mózgowej.
Czytaj więcej →

dietetyk kliniczny Ewelina Pluta

Ewelina Pluta

dietetyk kliniczny

Pasjonatka fizjologii ludzkiego organizmu ze szczególnym uwzględnieniem mikrobioty jelitowej. Od początku kariery zawodowej doświadczenie budowała w Instytucie Medycyny Zapobiegawczej, zaczynając pracę już w trakcie studiów.
Czytaj więcej →

dietetyk kliniczny Paulina Muras

Paulina Muras

dietetyk kliniczny

Działania, które rekomenduje pacjentom mają na celu poprawę funkcjonowania jelit oraz przywrócenie równowagi hormonalnej, co przekłada się na poprawę wyglądu zewnętrznego.
Czytaj więcej →

dietetyk kliniczny Weronika Kania

Weronika Kania

dietetyk kliniczny

Doskonale rozumie pacjentów i problemy z jakimi się zgłaszają. W pracy z pacjentami wyznaje kompleksowe podejście, pozwalające na osiągnięcie długotrwałych efektów.
Czytaj więcej →

dietetyk kliniczny Filip Korbecki

Filip Korbecki

dietetyk kliniczny

W pracy z pacjentem charakteryzuje go całościowe spojrzenie na problem i szukanie rzeczywistej przyczyny. Uważa że indywidualne podejście jest kluczowe do osiągnięcia zamierzonego celu.
Czytaj więcej →

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Po dokonaniu zakupu usługi, w ciągu kilku dni roboczych zadzwonimy do Ciebie, aby dowiedzieć się więcej na temat Twojego przypadku i dobrać odpowiedniego specjalistę do współpracy z Tobą. Następnie, w miesiącu poprzedzającym rozpoczęcie współpracy, przydzielony do Ciebie dietetyk kliniczny skontaktuje się z Tobą w celu umówienia konkretnego terminu pierwszej konsultacji oraz jej formy (stacjonarnie lub online, w zależności od Twoich preferencji). Po wyznaczeniu terminu otrzymasz wiadomość e-mail z wszystkimi niezbędnymi do wypełnienia formularzami oraz dzienniczkiem żywieniowym. Pamiętaj aby wszystkie te “formalności” wypełnić i dostarczyć nam najpóźniej na 2 dni przed wizytą.

Nie. W trakcie pierwszej wizyty nasz specjalista podpowie Ci jakie badania warto wykonać. Mimo wszystko, jeśli chcesz wykonać diagnostykę wcześniej to u naszych pacjentów najczęściej zalecamy:

  • morfologię krwi z rozmazem ręcznym,
  • stężenie glukozy oraz insuliny na czczo,
  • próby wątrobowe zawierające: AST, ALT, ALP, GGTP oraz bilirubinę,
  • poziom przeciwciał IgE całkowitych,
  • panel tarczycowy zawierający: TSH, fT3, fT4, aTPO, aTG,
  • wskaźniki świadczące o potencjalnych niedoborach: ferrytyna, poziom witaminy D3 - 25 (OH)D3 oraz witaminy B12,
  • badania kału: ogólne badanie kału, krew utajoną oraz kalprotektynę (jeśli zmagasz się z problemami jelitowymi).


Jeśli posiadasz powyższe badania diagnostyczne, nie starsze niż 3 miesiące nie ma potrzeby ich ponawiać.
Jeśli dysponujesz wynikiem badania endoskopowego (np. gastroskopia, kolonoskopia), także możesz je przesłać.

To zależy od problemu z jakim się zmagasz. Czasem aby zauważyć pozytywne efekty wystarczy tylko miesiąc współpracy, jednak z reguły współpraca z naszymi specjalistami trwa nie krócej niż 3 do 6 miesięcy. W bardzo ciężkich przypadkach, z wieloma chorobami towarzyszącymi, proces terapeutyczny może trwać nawet kilkanaście miesięcy.

Sporo zależy od rodzaju wybranej współpracy, w przypadku pacjentów z zaburzeniami jelitowymi w początkowych etapach współpracy warto spotykać się raz na tydzień lub dwa. Z czasem, w momencie pojawiania się pierwszych efektów które uda się utrzymać, częstotliwość spotkań może maleć.

Poprawę samopoczucia i komfortu życia. Prawdopodobnie zauważysz również różnice w wyglądzie skóry oraz funkcjonowaniu jelit. Skala zmian i ich dobroczynnych efektów w większości zależeć będzie od twojego zaangażowania. Kilka miesięcy rzetelnej współpracy może wywrzeć pozytywny wpływ na stan Twojego zdrowia na długie lata.

Tak, chociaż sporo zależy od tempa osiąganych postępów. W przypadku dolegliwości wynikających z zaburzeń mikrobiomu i funkcji jelit, niektóre protokoły wymagają okresu przygotowawczego przed wdrożeniem właściwego leczenia. Wszystkiego dowiesz się w trakcie pierwszej konsultacji.

Konsultacje i Pakiety w IMZ nie obejmują ścisłych jadłospisów. Pacjenci otrzymują od dietetyków indywidualnie dopasowane zalecenia żywieniowe. W przypadku “Pakietu premium dla jelit” mają też możliwość stałego prowadzenia dzienniczka żywieniowego, który będzie raz w tygodniu dokładnie analizowany przez specjalistę. Dla osób współpracujących z dietetykiem IMZ, szczególnie zainteresowanych ścisłym jadłospisem, istnieje możliwość dokupienia tej usługi. Koszt 7-dniowego jadłospisu to 200-300 zł w zależności od przypadku. Koszt wyznacza specjalista.

Shopping Cart