Instytut-mz.pl

Konsultacje

Zapisz się na konsultacje ze specjalistami poradni Instytutu Medycyny Zapobiegawczej. Możliwość współpracy zarówno stacjonarnie, jak i on-line.

Dietetyka kliniczna

Zapraszamy na wizyty i konsultacje z dietetykami Instytutu Medycyny Zapobiegawczej. Nasi specjaliści z chęcią będą towarzyszyć Ci w drodze do zdrowia i lepszego samopoczucia. W swojej praktyce opieramy się na aktualnej wiedzy oraz indywidualnym podejściu do każdego podopiecznego. Z chęcią będziemy towarzyszyć Ci w drodze do zdrowia i lepszego samopoczucia.

Konsultacje on-line

Dzięki konsultacjom on-line możesz uzyskać specjalistyczną pomoc w bezpieczny oraz wygodny sposób. Umów się już teraz, bez wychodzenia z domu.

Konsultacje stacjonarne

INSTYTUT MEDYCYNY ZAPOBIEGAWCZEJ
ul. Więckowskiego 13 (2 piętro),
Łódź.

Zapisy

Dostępne terminy: grudzień 2023

Pierwsza konsultacja

250 zł

Konsultacja + plan suplementacji

540 zł

Najczęściej wybierany

Pakiet premium

940 zł / 30 dni

Wybierając ten wariant
oszczędzasz ponad 400 zł

Po złożeniu zamówienia skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia i dobrania odpowiedniego specjalisty. Przed rozpoczęciem współpracy dietetyk uzgodni z Tobą termin pierwszej konsultacji. Sprawdź, jak przygotować się do konsultacji.

Dodatkowe usługi dietetyczne

Wizyty kontrolne są formą kontynuacji współpracy między Tobą a dietetykiem. Podczas wizyty udzielane Ci są informacje dotyczące ewentualnych zmian w zaleceniach żywieniowych oraz wprowadzane modyfikacje planów żywieniowo-suplementacyjnych. Po każdej wizycie otrzymasz podsumowanie ustaleń poczynionych w trakcie wizyty kontrolnej w formie pliku PDF.

Czas trwania wizyty: ok. 60 minut

W ramach tej usługi otrzymujesz 7-dniowy plan żywieniowy obejmujący rozpiskę posiłków wraz z listą niezbędnych produktów spożywczych oraz przepisami. Jadłospis zawsze jest przygotowywany indywidualnie dla Ciebie i Twoich potrzeb, jego zamówienie jest możliwe po odbyciu przynajmniej jednej konsultacji z dietetykiem. W cenie jadłospisu zawarte jest jego omówienie w trakcie rozmowy telefonicznej/on-line.

Czas oczekiwania na jadłospis: do 10 dni roboczych
Cena ustalana indywidualnie

Plan suplementacyjny przygotowany na 90 dni obejmuje rozpiskę suplementów oraz preparatów probiotycznych. Suplementacja przystosowana jest do Twoich schorzeń oraz celów które chcesz osiągnąć. Pod uwagę brana jest także strategia żywieniowa ustalona z dietetykiem podczas konsultacji. Cena planu suplementacyjnego zawiera jego omówienie w trakcie rozmowy telefonicznej/on-line. Zamówienie planu jest możliwe po odbyciu przynajmniej jednej konsultacji z dietetykiem.

Czas oczekiwania: do 10 dni roboczych
Cena ustalana indywidualnie

PAMIĘTAJ! Nasi specjaliści mogą ułożyć najlepszą strategię, zaplanować najskuteczniejszą suplementację i probiotykoterapię, ale bez Twojego zaangażowania, odrobiny czasu i cierpliwości oraz systematycznie wdrażanych zaleceń nasze wspólne efekty będą niewielkie.

Fizjoterapia w Łodzi

Odwiedź nasz gabinet fizjoterapii w Łodzi.

fizjoterapeuta Mateusz Baleja

Gabinet fizjoterapii

Czas trwania wizyty: ok. 55 minut

140 zł

Umów się na wizytę

Głównym celem Poradni Instytutu Medycyny Zapobiegawczej jest terapia oparta na pracy z mikrobiomem jelitowym poprzez działanie na wielu płaszczyznach. Pacjenci trafiający pod Naszą opiekę otrzymują kompleksowe wsparcie uwzględniające między innymi aspekty dotyczące zmiany sposobu żywienia, stylu życia oraz indywidualnie dobraną suplementację. Wszystko to stanowi fundamenty naszej pracy. 

podpis Oskara Kaczmarka

specjalista w zakresie terapii mikrobiologicznej
dyrektor ds. naukowych

Oskar Kaczmarek

Nasz zespół

oskar kaczmarek

Oskar Kaczmarek

specjalista w zakresie terapii mikrobiologicznej

Pacjenci – zapisy wstrzymane do odwołania!

Specjaliści – zapisy na konsultacje: sekretariat@instytut-mz.pl

dietetyk kliniczny Maciej Zięba

Maciej Zięba

dietetyk kliniczny
kierownik poradni

Zajmuje się w szeroko pojętą sferą zaburzeń jelitowych, ich przyczynami oraz powikłaniami. Pacjenci z jakimi pracuje to osoby cierpiące na przerosty bakteryjne w postaci SIBO czy IMO, zespół jelita drażliwego, WZJG, choroba Crohna czy nietolerancja histaminy. Celem jego działań jest rekonstrukcja mikrobiomu jelitowego mającego wpływ na poprawę zdrowia i komfortu pacjenta.
Czytaj więcej →

dietetyk kliniczny Weronika Kania

Weronika Kania

dietetyk kliniczny

Dietetyk kliniczny specjalizujący się w dietoterapii dysfunkcji mikrobiomu oraz zaburzeń o podłożu hormonalnym. W swojej praktyce współpracuje głównie z kobietami z problemami takimi jak zaburzenia owulacji, nieregularne miesiączki, PCOS, endometrioza, zaburzenia gospodarki glukozowo-insulinowej czy choroby tarczycy.
Czytaj więcej →

dietetyk kliniczny Paulina Muras

Paulina Muras

dietetyk kliniczny

Szczególnie bliskie jest jej postępowanie dietetyczne w przebiegu schorzeń dotyczących skóry i zaburzeń hormonalnych. Współpracuje także z pacjentami zmagającymi się z innymi, szeroko pojętymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, zaburzeniami mikrobioty jelitowej czy chorobami tarczycy.
Czytaj więcej →

dietetyk kliniczny Patrycja Pawicka

Patrycja Pawicka

dietetyk kliniczny

W IMZ zajmuje się pacjentami z zaburzeniami mikrobiomu jelitowego, w szczególności związanymi z dysfunkcją gospodarki węglowodanowo-insulinowej. Pomaga także pacjentom zmagającym się z chorobami metabolicznymi, takimi jak: cukrzyca, zaburzenia lipidowe, dna moczanowa czy osteoporoza.
Czytaj więcej →

dietetyk kliniczny Karolina Pietrakiewicz

Karolina Pietrakiewicz

dietetyk kliniczny

W gabinecie wykorzystuje interwencje probiotyczne oraz dietoterapię w stanach wynikających z zaburzenia osi mózg-jelita, jak depresja czy IBS. Specjalizuje się w pomocy pacjentom onkologicznym, a także z przerostami mikrobioty układu pokarmowego, w szczególności dotyczących przerostów komponenty grzybiczej (SIFO). 
Czytaj więcej →

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Po dokonaniu zakupu usługi, w ciągu kilku dni roboczych zadzwonimy do Ciebie, aby dowiedzieć się więcej na temat Twojego przypadku i dobrać odpowiedniego specjalistę do współpracy z Tobą. Następnie, w miesiącu poprzedzającym rozpoczęcie współpracy, przydzielony do Ciebie dietetyk kliniczny skontaktuje się z Tobą w celu umówienia konkretnego terminu pierwszej konsultacji oraz jej formy (stacjonarnie lub online, w zależności od Twoich preferencji). Po wyznaczeniu terminu otrzymasz wiadomość e-mail z wszystkimi niezbędnymi do wypełnienia formularzami oraz dzienniczkiem żywieniowym. Pamiętaj aby wszystkie te “formalności” wypełnić i dostarczyć nam najpóźniej na 2 dni przed wizytą. Tutaj możesz sprawdzić, jak przygotować się do wizyty.

Nie. W trakcie pierwszej wizyty nasz specjalista podpowie Ci jakie badania warto wykonać. Mimo wszystko, jeśli chcesz wykonać diagnostykę wcześniej to u naszych pacjentów najczęściej zalecamy:

  • morfologię krwi z rozmazem ręcznym,
  • stężenie glukozy oraz insuliny na czczo,
  • próby wątrobowe zawierające: AST, ALT, ALP, GGTP oraz bilirubinę,
  • poziom przeciwciał IgE całkowitych,
  • panel tarczycowy zawierający: TSH, fT3, fT4, aTPO, aTG,
  • wskaźniki świadczące o potencjalnych niedoborach: ferrytyna, poziom witaminy D3 - 25 (OH)D3 oraz witaminy B12,
  • badania kału: ogólne badanie kału, krew utajoną oraz kalprotektynę (jeśli zmagasz się z problemami jelitowymi).


Jeśli posiadasz powyższe badania diagnostyczne, nie starsze niż 3 miesiące nie ma potrzeby ich ponawiać.
Jeśli dysponujesz wynikiem badania endoskopowego (np. gastroskopia, kolonoskopia), także możesz je przesłać.

To zależy od problemu z jakim się zmagasz. Czasem aby zauważyć pozytywne efekty wystarczy tylko miesiąc współpracy, jednak z reguły współpraca z naszymi specjalistami trwa nie krócej niż 3 do 6 miesięcy. W bardzo ciężkich przypadkach, z wieloma chorobami towarzyszącymi, proces terapeutyczny może trwać nawet kilkanaście miesięcy.

Tak, chociaż sporo zależy od tempa osiąganych postępów. W przypadku dolegliwości wynikających z zaburzeń mikrobiomu i funkcji jelit, niektóre protokoły wymagają okresu przygotowawczego przed wdrożeniem właściwego leczenia. Wszystkiego dowiesz się w trakcie pierwszej konsultacji.

Sporo zależy od rodzaju wybranej współpracy, w przypadku pacjentów z zaburzeniami jelitowymi w początkowych etapach współpracy warto spotykać się raz na tydzień lub dwa. Z czasem, w momencie pojawiania się pierwszych efektów które uda się utrzymać, częstotliwość spotkań może maleć.

Poprawę samopoczucia i komfortu życia. Prawdopodobnie zauważysz również różnice w wyglądzie skóry oraz funkcjonowaniu jelit. Skala zmian i ich dobroczynnych efektów w większości zależeć będzie od twojego zaangażowania. Kilka miesięcy rzetelnej współpracy może wywrzeć pozytywny wpływ na stan Twojego zdrowia na długie lata.

Konsultacje i Pakiety w IMZ nie obejmują ścisłych jadłospisów. Pacjenci otrzymują od dietetyków indywidualnie dopasowane zalecenia żywieniowe. W przypadku “Pakietu premium dla jelit” mają też możliwość stałego prowadzenia dzienniczka żywieniowego, który będzie raz w tygodniu dokładnie analizowany przez specjalistę. Dla osób współpracujących z dietetykiem IMZ, szczególnie zainteresowanych ścisłym jadłospisem, istnieje możliwość dokupienia tej usługi. Koszt 7-dniowego jadłospisu to 200-300 zł w zależności od przypadku. Koszt wyznacza specjalista.

Nasz Instytut oferuje pacjentom możliwość konsultacji stacjonarnych, które odbywają się w naszej placówce (Łódź, ul. Więckowskiego 13), konsultacje on-line przez Skype lub konsultacje telefoniczne. W przypadku pacjentów przebywających za granicą, istnieje również możliwość połączenia przez WhatsApp, zamiast standardowej rozmowy telefonicznej. (pobierz instrukcję WhatsApp)

Shopping Cart