Oskar Kaczmarek

Dyrektor ds. naukowych
Specjalista mikrobioty

Weronika Kania

Dietetyk kliniczny

Maciej Zięba

Dietetyk kliniczny

Filip Korbecki

Dietetyk kliniczny

Kasia Misztela

Psychodietetyk

Michał Trzeszczak

Dyrektor zarządzający

Katarzyna Nozderko

Wykładowca IMZ
Specjalista w zakresie zdrowej skóry

Kacper Packi

Konsultant ds. alergologii
i medycyny molekularnej

Alicja Rudek

Wykładowca IMZ
Dyrektor Laboratorium

Wyróżnieni Absolwenci

Joanna Adamiak

Lekarz psychiatra

Ukończyła kurs
EKSPERT PROBIOTYKOTERAPII
z wyróżnieniem.

Weronika Kania

Dietetyk kliniczny

Ukończyła kurs
EKSPERT PROBIOTYKOTERAPII
z wyróżnieniem.

Małgorzata Lenartowicz

Dietetyk

Ukończyła kurs
EKSPERT PROBIOTYKOTERAPII
z wyróżnieniem.

Filip Korbecki

Dietetyk kliniczny

Ukończył kurs
EKSPERT PROBIOTYKOTERAPII
z wyróżnieniem.

Piotr Łysoniewski

Terapeuta medycyny chińskiej

Ukończył kurs
EKSPERT PROBIOTYKOTERAPII
z wyróżnieniem.

Oskar Kaczmarek

Dyrektor ds. naukowych, specjalista mikrobioty

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych popularyzatorów wiedzy o mikrobiocie jelitowej w Polsce. Lekarz specjalizujący się tematyce mikrobioty błon śluzowych oraz możliwościach jej ochrony i regeneracji. Od lat analizuje znaczenie zaburzeń w ewolucyjnej interakcji drobnoustroje-człowiek w patogenezie schorzeń określanych mianem tzw. chorób cywilizacyjnych. Dyrektor ds. naukowych Instytutu Medycyny Zapobiegawczej, absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, szkoleniowiec, autor publikacji w czasopismach specjalistycznych. Prelegent na licznych konferencjach dla lekarzy, farmaceutów, dietetyków i warsztatach dla pacjentów.

W swojej praktyce kładzie szczególny nacisk na działania prewencyjne, edukację oraz strategie suplementacyjne ukierunkowane na odbudowę mikroekologii śluzówek i ich odporności. Wspólnie z zespołem dietetyków pracuje nad układaniem zaleceń żywieniowych dla podopiecznych Instytutu.

Weronika Kania

Dietetyk kliniczny

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, dietetyk kliniczny specjalizujący się w dietoterapii dysfunkcji mikrobiomu oraz zaburzeń o podłożu hormonalnym. W swojej praktyce współpracuje głównie z kobietami z problemami takimi jak zaburzenia owulacji, nieregularne miesiączki, PCOS, endometrioza, zaburzenia gospodarki glukozowo-insulinowej czy choroby tarczycy.

Swoją wiedzę pogłębia dzięki uczestnictwu w licznych konferencjach naukowych i szkoleniach dla specjalistów w dziedzinie dietetyki, w tym kursu Ekspert Probiotykoterapii. Doskonale rozumie pacjentów i problemy z jakimi się zgłaszają. W pracy z pacjentami wyznaje kompleksowe podejście, pozwalające na osiągnięcie długotrwałych efektów.

Maciej Zięba

Dietetyk kliniczny
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, dietetyk z pasji i zawodu. Nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach specjalistycznych. W praktyce dietetycznej najważniejsza jest dla niego zasada małych kroków – zmiany należy wprowadzać powoli, ale konsekwentnie i w przyjaznej atmosferze.
Doświadczenie w zawodzie zdobywał w szpitalach klinicznych, prywatnych gabinetach dietetycznych oraz w ramach realizacji ogólnopolskich projektów edukacyjnych. Zajmuje się w szeroko pojętą sferą zaburzeń jelitowych (SIBO, IMO, IBS, IBD) i wynikających z nich powikłań, odbudową struktury mikrobioty jelitowej oraz wdrażaniem niezbędnej w tym celu probiotykoterapii. Gwarantuje indywidualne podejście do każdego pacjenta i jego problemów.

Filip Korbecki

Dietetyk kliniczny

Ukończył Uniwersytet Medyczny w Łodzi, a swoją wiedzę pogłębia na kursach i szkoleniach z zakresu dietetyki, dietoterapii oraz suplementacji. Absolwent  specjalistycznego kursu “Ekspert Probiotykoterapii”. Zajmuje się szeroko pojętą sferą zaburzeń mikrobiomu oraz zakażeniem H. Pylori, przerostem grzybów z rodzaju Candida, a także chorobami pasożytniczymi.
Swoje doświadczenie kształtował w szpitalach, poradniach dietetycznych, a także podczas indywidualnej praktyki gabinetowej. W pracy z pacjentem charakteryzuje go całościowe spojrzenie na problem i szukanie rzeczywistej przyczyny. Uważa że indywidualne podejście, a także stopniowe wprowadzenie zmian jest kluczowe do osiągnięcia zamierzonego celu.

Kasia Misztela

Psychodietetyk

Od 7 lat pasjonuję się zdrowym i świadomym stylem życia, a jako certyfikowany diet coach (dyplom Instytutu Świadomego Rozwoju, Certyfikat nr 47/2017; Certyfikat Ukończenia Szkoły Trenerów Biznesu w Akademii SET), zajmuję się zawodowo pomaganiem w zmianie odżywiania na zdrowsze. Swoją postawą chcę inspirować do zmiany nawyków żywieniowych tak, by odżywianie było czymś naturalnym, bez konieczności „bycia na diecie”. Bez zbędnych zakazów i ograniczania się. Bo… wszystko, co jest potrzebne do naturalnego odżywiania, mamy już w sobie i zaledwie kilka małych kroków dzieli nas od dużej zmiany. Tą zmianą jest utrata zbędnych kilogramów, a przede wszystkim uzyskanie dobrego samopoczucia i odnalezienie pozytywnej energii do życia – prostych wynikowych właściwego odżywiania.

Kacper Packi

Konsultant ds. alergologii i medycyny molekularnej

Specjalista w zakresie medycyny molekularnej. Doktorant Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Absolwent kierunku Biotechnologia medyczna Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Założyciel oraz
Kierownik Działu Alergologii i Biologii Molekularnej w Przedsiębiorstwie Usług Medycznych
Laboratorium Al-Med. Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Jakością – Polskie Centrum
Akredytacji – Norma: ISO/EIC 17025. Członek Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Swoje
zainteresowania koncentruje w obszarze Alergologii, Immunologii, Genetyki oraz badań
metabolomicznych i proteomicznych. Promotor nowoczesnych rozwiązań diagnostycznych i
spersonalizowanego modelu postępowania z pacjentem. Autor i współautor publikacji oryginalnych o
zasięgu międzynarodowym. Prelegent konferencji krajowych i wystąpień zagranicznych.

Katarzyna Nozderko

Wykładowca IMZ, specjalista w zakresie zdrowej skóry

Wieloletni praktyk zawodu, wykładowca oraz szkoleniowiec w firmach prozdrowotnych i kosmetycznych. Propagatorka idei ZDROWEJ SKÓRY na rynku polskim i zagranicznym.

W pracy zawodowej wykorzystuje interdyscyplinarne podejście do problemu skóry, łączy wiedzę z zakresu dietetyki, promocji zdrowia i psychologii.
Lata praktyki, liczne szkolenia i niezliczona ilość klientów pozwoliła na wypracowanie modelu pracy ,,ZDROWA SKÓRA ZACZYNA SIĘ WE WNĘTRZU ORGANIZMU”.

Alicja Rudek

Wykładowca IMZ, dyrektor Laboratorium

Stopień doktora nauk medycznych uzyskała podczas studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od 24 lat Dyrektor Przedsiębiorstwa Usług Medycznych AL-MED Laboratorium Analityczno-Bakteriologiczne, prowadzącego m.in. pełną diagnostykę boreliozy i chorób odkleszczowych oraz chorób pasożytniczych. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne i teoretyczne w zakresie diagnostyki laboratoryjnej.