Instytut-mz.pl

Oskar Kaczmarek

Dyrektor ds. naukowych
Specjalista mikrobioty

Maciej Zięba

Dietetyk kliniczny

Weronika Kania

Dietetyk kliniczny

Filip Korbecki

Dietetyk kliniczny

Paulina Muras

Dietetyk kliniczny

Mateusz Baleja

Fizjoterapeuta

Michał Trzeszczak

Dyrektor zarządzający m.trzeszczak@instytut-mz.pl

Oskar Kaczmarek

Dyrektor ds. naukowych, specjalista mikrobioty

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych popularyzatorów wiedzy o mikrobiocie jelitowej w Polsce. Lekarz specjalizujący się tematyce mikrobioty błon śluzowych oraz możliwościach jej ochrony i regeneracji. Od lat analizuje znaczenie zaburzeń w ewolucyjnej interakcji drobnoustroje-człowiek w patogenezie schorzeń określanych mianem tzw. chorób cywilizacyjnych. Dyrektor ds. naukowych Instytutu Medycyny Zapobiegawczej, absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, szkoleniowiec, autor publikacji w czasopismach specjalistycznych. Prelegent na licznych konferencjach dla lekarzy, farmaceutów, dietetyków i warsztatach dla pacjentów.

W swojej praktyce kładzie szczególny nacisk na działania prewencyjne, edukację oraz strategie suplementacyjne ukierunkowane na odbudowę mikroekologii śluzówek i ich odporności. Wspólnie z zespołem dietetyków pracuje nad układaniem zaleceń żywieniowych dla podopiecznych Instytutu.

Weronika Kania

Dietetyk kliniczny

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, dietetyk kliniczny specjalizujący się w dietoterapii dysfunkcji mikrobiomu oraz zaburzeń o podłożu hormonalnym. W swojej praktyce współpracuje głównie z kobietami z problemami takimi jak zaburzenia owulacji, nieregularne miesiączki, PCOS, endometrioza, zaburzenia gospodarki glukozowo-insulinowej czy choroby tarczycy.

Swoją wiedzę pogłębia dzięki uczestnictwu w licznych konferencjach naukowych i szkoleniach dla specjalistów w dziedzinie dietetyki, w tym kursu Ekspert Probiotykoterapii. Doskonale rozumie pacjentów i problemy z jakimi się zgłaszają. W pracy z pacjentami wyznaje kompleksowe podejście, pozwalające na osiągnięcie długotrwałych efektów.

Filip Korbecki

Dietetyk kliniczny

Ukończył Uniwersytet Medyczny w Łodzi, a swoją wiedzę pogłębia na kursach i szkoleniach z zakresu dietetyki, dietoterapii oraz suplementacji. Absolwent  specjalistycznego kursu “Ekspert Probiotykoterapii”. Zajmuje się szeroko pojętą sferą zaburzeń mikrobiomu oraz zakażeniem H. Pylori, przerostem grzybów z rodzaju Candida, a także chorobami pasożytniczymi.
Swoje doświadczenie kształtował w szpitalach, poradniach dietetycznych, a także podczas indywidualnej praktyki gabinetowej. W pracy z pacjentem charakteryzuje go całościowe spojrzenie na problem i szukanie rzeczywistej przyczyny. Uważa że indywidualne podejście, a także stopniowe wprowadzenie zmian jest kluczowe do osiągnięcia zamierzonego celu.

Mateusz Baleja

Fizjoterapeuta

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wspólnie z zespołem Poradni Dietetycznej IMZ pracuje nad kompleksowym wsparciem pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego oraz szeroko pojętymi zaburzeniami funkcjonowania osi jelitowo-mózgowej. Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów ortopedycznych, sportowych czy cierpiących na bóle natury psychosomatycznej oraz trzewnej. W swojej pracy posługuje się terapią manualną, pinoterapią, różnymi formami masażu czy też treningiem medycznym. W kontakcie z pacjentem najważniejsze jest dla niego zrozumienie jego potrzeb oraz znalezienie przyczyny istniejącego problemu.

Shopping Cart